Karty płatnicze

Dzisiejsze czasy nie należą do najbezpieczniejszych. Coraz większa ilość osób traci z dnia na dzień pracę pozostając bez jakichkolwiek środków do utrzymania się. Powoduje to wzrost przestępczości w danych miejscach. Trzeba więc bardzo uważać na swój dobytek, aby nie stać się ofiarą złodzieja. Rzeczą, która jest dla niego najwygodniejsza do ukradzenia to pieniądze. Nie musi potem kombinować aby sprzedać daną skradzioną rzecz ponieważ ma już gotówkę w ręce, z którą może zrobić dosłownie wszystko. Dobrym rozwiązaniem jest więc nie noszenie pieniędzy przy sobie tylko wpłacanie ich na konta bankowe. Tam będą one o wiele bezpieczniejsze.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Przy sobie możemy natomiast nosić karty płatnicze, którymi możemy płacić za nasze zakupy w poszczególnych sklepach. Są one zabezpieczane przez specjalne kody pin oraz nasze podpisy. Bez tych danych dana osoba nie może jej użyć. Karty płatnicze są bardzo wygodnymi środkami transakcji bezgotówkowej. Nie musimy nosić przy sobie dużych ilości pieniędzy co może wiązać się z ryzykiem kradzieży, ponieważ za wszystko możemy zapłacić kawałkiem naszego plastiku. W celu jeszcze większego zabezpieczenia naszych pieniędzy na koncie, wiele banków oferuje nam ubezpieczenie jej na wypadek kradzieży. Jeżeli udało by się wtedy złodziejowi w jakiś sposób wykorzystać nasze pieniądze,  wtedy zostaną one nam zwrócone na konto bez żadnej straty.

Ubezpieczenia takie zwykle nie są drogie i kosztują zaledwie parę złotych. Warto więc w nie zainwestować. Samą kartę płatniczą dostajemy natomiast za darmo od banku, w którym zakładamy nasze konto. Dodatkowo możemy załatwić sobie od niego karty debetowe, które działają jak pewnego rodzaju kredyty brane na szybko. Dany bank daje nam możliwość brania na kartę debetową rzeczy do danej wartości, później spłacamy owo zadłużenie tak samo jak raty, z tą różnicą, że zwykle są one dużo mniejsze niż normalnie. Unikamy w ten sposób również dodatkowych formalności dotyczących przyznania pożyczki, ponieważ dane przedsiębiorstwo z góry deklaruje, że jest nam w stanie pożyczyć do danej kwoty pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *